Yeni-Osmanlı Galaksi İmparatorluğu:)

Mehmet Özgen

13 Şubat 2021
Yeni-Osmanlı Galaksi İmparatorluğu:)

Kainatın efendisine naçizane teklifimiz şudur ki, Aya gidecek ilk kafile, Hz. Nuh’un kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için ‘’cep telefonu ile görüştüğünü’’ ortaya koyan İÜ Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cihan Yavuz Örnek’ gibi müstesna ilim adamlarından, diyanet başkanından, ulemadan teşekkül etsin.. Onlardan iyi akmonot  mu olur?

Vaktiyle (1980 öncesi) Milliyetçi Cephe'nin ortaklarından Milli Selamet partisi lideri Necmettin Erbakan, Milli sanayi hamlesi başlatmış idi. Öyle bir hamle ki, bulduğu her boş arsada fabrika, tesis temeli atardı. Bu temeller o kadar cesametliydi ki, zamanın kimi münafık vekilleri onlardan bazılarını, mesela yılda 10 bin tank üretecek fabrikanın temelini arabalarının bagajına koyup milli sanayi hamlesini meclis önünde teşhir ederek gayri-milli bir tavır sergilermişlerdi. Muhterem Hoca kürsüden ‘Sizi gidi batı kulüpçüler’ deyip öfkesini haykırmıştı.

Şimdi çömezi Erdoğan bir süredir müteveffa hocasını yanlış anlayıp tank-palet fabrikasını bir kuruşa, ya da şeyhin uçak-saray hediyesine karşılık -kendisine aşık kuzen- Ethem ile Katar’a hibe etmiş ise de, tekrardan Hoca’nın istikametine gelmiş veee Aya gideceklerini açıklamış bulunuyor. 

Meğer 2023 hedeflerinden biri buymuş. Küresel lider 'Eller aya giderken bizi yaya' bırakan zihniyete, ‘one minute ya’ diyerekten bir darbe daha vuruyor.

İşte çağ atlamak budur..

Yani hakikatten ‘Allah'ın tüm vasıflarını üzerinde toplayan’ bir lider olduğunu bi kez daha ortaya koydu.  Varsın dünya 5’ten büyüktür diyerek beşlinin maçına girdiğinde Trump keferesi ona aptal demiş olsun. Hem Reyis gibi seçim hilesi yapmayı becerememiş, darbeyi kendisine karşı yapılmış gösterip, yani şeytanı oynarken evliya görünmeyi becerememiş olmakla kendisi aptal olduğunu ortaya koymadı mı?

Varsın küffarın işbirlikçileri ona sahte diplomalı desin. Keferenin teknolojisini kullanıyor ama o teknolojiyi üreten aklı reddediyor ya. Var mı böyle bir zeka.. Allahın bir vasfı işte bu. Hem İmparatorluk şuuru böyle bir şey.  Ecdadımız nasıl küffarı dize getirip haraca bağlamış idi bir hatırlayın. Ulu sultanlarımız haremlerini bile küffardan aldıkları cariyelerden kurmadı mı? Ümmetin, pardon Reisin adamları da böyle. Bakın Boğaziçindeki rektöre.. Ne yapmış, intihal yapmış kefereden.

Yani varya sanki şu ‘100 yıllık parantez’ cumhuriyetin altından zaman tüneli kazıp bugüne gelmiş Ulu Hakan Abdulhamit Han’ın sureti gibi.. Burnu tünelde biraz yontulmuş okadar.

Damat ‘’Cumhurbaşkanımız Ay'a 4 şeritli yol yapacağım dese inanacak seçmenimiz var’’ demiş idi de şaka sanmıştık. Meğer anlayana sivrisinek saz demek istemiş; anlamayan muhalefete de davul zurna.

Şimdi tabi bu işin bazı riskleri de var. Hazreti Reis ona da işaret etti. Gideceğiz de ‘’belki bir bayan bile Ay’a gitmek isteyebilir’ diye işaret buyurmuşlar. Hani siz bir ‘’bayan’’dan nolcak demeyin.. Mazallah yarın bir kürt, bir alevi, ‘’afedersiniz bir Ermeni’’ ve de ''dölü'' gitmek isterse? Ya mazallah bir komünist yolunu şaşırıp gitmek isterse.. Bunlar orda da anarşi çıkarır, ümmeti bölerler. Ama endişeye mahal yok. Büyük reis ve şoförünün kaytan bıyıklarıyla oynamayı seven, oynamayınca yaşlı karga gibi öfkelenen Küçük Reis bu işin çaresini düşünürler. Bazıları Ay yasası çıkmalı diyor. Belki çıkarırlar yani.. Yeryüzünde hukuk reformu olmuyorsa Ay’da olur, Reis bu, yapar mı yapar. Çaktırmadan bi de uzay anayasası yaparlar. Amarikaya Rusyaya öptürürler.

Aklıma takılıyor.. Sahiden Aya 4 şeritli yolla mı gidilecek yoksa roketle mi.. Bana kalırsa 4 şeritli yol. Çünkü elli yıl önce Amerika roketle gitmiş, ama 4 şeritli yolla giden olmamış. O bakımdan projelerin en ‘’çılgını’’ bu. Hani herşey türk usulü ya.. Başkanlık falan. . E bu da öyle olur yani.. Hem uzayda Karadeniz bölgesindeki gibi yağmur da yağmıyor. Sahil şeridi gibi çökmezde. Reis, Mars’a seyahatı organize eden Elon Musk keferesiyle boşuna görüşmedi.. 

Bazıları bunun büyük bir yolsuzluk kapısı olduğunu, savunma sanayii kapsamında olduğu için kaynak aktarımının ‘milli mesele’ deyip üstünün Ay’ın karanlık yüzüyle örtüleceğini, böylece büyük miktarlarda paranın seçim yatırımına aktarılıp muhalefetin yine ters köşeye yatırılacağını demeye getiriyor.

İşte bu fitne-fücur yüzüden Reis her şeyi söylemiyor. E haklı, muhalefet çakmasın yani, kendileri az biraz münafık olsa da sultanın-muhalefetidirler. Reisin stres topları yani. Ama yine de Amerika’ya Avrupa’ya jurnal edebilirler.. 

Tabii 4 şeritli yol olunca bir kaç sarayda Ay’da yapar tahminimce..Kefere Marsa gidene kadar Reis dünyayı Aydaki 1500 odalı saraydan yönetmeye başlar bile. Sadece dünyayı değil tabi. Onca odada galaksiyi de yönetir valla. 

Küffarın işbirlikçileri her şeyi söylüyor, yazıyor.. Tek söylemedikleri ‘dünyada kaçacak delik bulmadı da Ay’a mı kaçıyor’ lafı kaldı. Onu da derler..

Ey münafıklar! Reis Yeni Osmanlı Galaksi İmparatorluğunu kuruyor. Farkında değilsiniz.. Niye 1923? Hala anlmadınız mı? Şu melun cumhuriyetin yıklışını tamamına erdirip imparatorluk ilan edilecek. Yoksa Ay'a gitmek nedir ki? Siz Reisi Zübükzade İbrahim mi* sandınız?

‘Allah'ın tüm vasıflarını üzerinde toplamak’ başka ne demektir ki. Kainatın efendisi değilse..

Valla düşünüyorum da. Hani akkadınlardan biri demiş idi ya. ''Reisin gotunun kılıyım''.  Bir başkası da ''ben de'' deyip nedenini eklemiş idi: ‘Kılıçdaroğlu gibi cenaze namazından cenaze namazına değil, günde beş vakit abdest alıyor’ diye.

Gün gelecek, o mübarek kılları cam tüplere koyup sakal-ı şerif gibi, cami cami dolaştırılacak, okul ve hatta üniversitelerde derslerden önce göz temaşasına sunulacak. Böylece ilmi araştırmada manevi bir kuvvet olarak hayatımıza yön verecek. Geç hayatı kainatta en ‘’hakiki mürşit’’ olacak..

Son olarak Reis, muhalif kafirleri hedef alarak şöyle buyurmuş: ‘’Yarın öbür gün uzaya kendi bilim insanımızı gönderdiğimizde 'Dünyaya mı sığmadınız' diyeceklerini duyar gibiyim’'

Bunu söylerken içinden şu mısraların geçtiğine kanıyım, ‘’Alemlere sığmam bendimi çiğner aşarım’

Kainatın efendisine naçizane teklifimiz şudur ki, Aya gidecek ilk kafile, Hz. Nuh’un kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için ‘’cep telefonu ile görüştüğünü’’ ortaya koyan İÜ Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cihan Yavuz Örnek’ gibi müstesna ilim adamlarından, diyanet başkanından, ulemadan teşekkül etsin..

Onlardan iyi akmonot  mu olur?

----------

*Aziz Nesin'in Zübük romanındaki baş karakter. Kemal Sunal aynı filimde canlandırmıştı. Unutamadığım sahnesi, kandırdığı, aldattığı, parasını çarptığı kasabalıların oldurmek icin kovalarken namaz kilmaya baslamasidır..Ancak yinede kasabalıları kandıracak önce belediye başkanı, ardından vekil ve sonra bakan olacaktır. Tam başbakan olacakken yakayı eleverecektir.

Karikatür: Bugün 93 yaşında olan İbrahim Ersaraç’ın 1950’lerde çizdiği bir karikatür... İkincisi günümüze ait.

Yazarın Dİğer Yazıları

 1. Fareler, Muktedirler ve Seçim
  ''Ancak halk iradesinden, tarihin kenefine süpürülmekten korkan bu gasp ve soygun çetesi her şeyi yapabilir. Çünkü Nazım'ın dediği gibi 'hiç bir korkuya benzemez halkını satanın korkusu.' Satmanın dışında, cinayetlerle, katliamlarla…
 2. TİP’in kararı, HDP’nin Çengiz Çandar Tercihi
  TİP’in seçimlere İttifak içinde, Yeşil-Sol Partiden ayrı olarak kendi logosuyla girme kararı, buna karşılık HDP’nin Hasan Cemal’i ve özellikle Cengiz Çandar’ı aday göstermesi üzerine tartışmalar devam ediyor. Bu tartışmalar, yakın…
 3. Faşizm ve İç Savaş
  Faşizm ve İç Savaş
  30 Haziran 2022
  Erdoğan- Bahçeli ikilisinin ya da Cumhur ittifakının ülkede iç savaşı da göze alan bir politika izledikleri bugün daha net görünüyor. Emareler, eğilimler daha belirgin. Elbette ki iç savaş iki karşıt…
 4. Devrimci durum ve Emek Cephesi
  Devrimci siyaset kurulu düzen içinde ‘’daha iyi bir toplum’’ mücadelesi yürütmek değildir. Böyle görüldüğünde mücadele ve siyaset rutin bir prosedüre ya da protestoculuğa indirgenmiş olur. Devrimci siyaset verili olanı daha…
 5. Kurucu Meclis, Halk ittifakı ve HDP
  Bugün bizde 2001’in Arjantin durumu yok; mafyala?m?? fa?ist bir rejim var. Bu nedenle, böyle bir otokratik rejimin cenderesindeki bir ülkede Kurucu Meclis, sadece bir anayasa yap?m yöntemi olamaz. Ülkenin ve…
 6. Mihri Belli’den kalan: Devrimin güncelliği
  ''Geçmişin devrimcilerini, sosyalist eylemcilerini, sadece yaşamlarını devrime adadıkları için değil, örnek mücadeleleri ve harekete düşünsel ve pratik katkıları ile de değerlendirmeli ve anmalıyız. Bu, öncelikle, onların pratiklerini eleştirel süzgeçten geçirerek…
 7. Güzel bir insan, kararlı bir devrimci: Şaban Ormanlar
  Şaban Ormanlar entelektüel birikimi olan, demokrasi ve sosyalizm mücadelesinde özverili katkıları kadar marksist hareketteki teorik tartışmaları da takip eden onurlu, dürüst bir insan ve kararlı bir komünistti. Onu ilkin TRT…
 8. Faşist MHP Kapatılmalıdır!
  Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile iç içe geçtiği, dolayısıyla, hem insanlığa karşı, hem de mafyatik suçların ODAĞI olduğu görünen bir gerçek. Peki, bunlar…
 9. Finale Doğru
  Finale Doğru
  26 Nisan 2021
  Biliyorsunuz iktidarın, içeriği artık ayan beyan olan 2023 hedefi var.. Cumhuriyeti 100. cü yılında ilga edip onun yerine otokratik islamcı bir devletin ilan edilmesi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ya da tek-adam…
 10. Seçimler Amerikan toplumundaki yarılmayı açığa çıkardı
  Pensilvanya’daki seçimleri önde bitirmesiyle 20 delege daha kazanması kesinleşen Biden, 46. ABD başkanı olarak anılmaya başlandı bile. Şimdiki tartışma, Trump’ın White House’tan nasıl çıkartılacağı üzerine. Bilindiği gibi, 65 milyonu aşkın…
 11. Egemen paradigmanın içindeki ‘Muhalefet’
  Öznel müdahalenin öncelikle yönelmesi gereken hedeflerden biri, bütün hareketlerde, ama özellikle emek hareketinde emekçi demokrasisini (proleter demokrasiyi) örgütlemek yerine kendi grupsal iktidarını örgütleme anlayışıdır. Bunun devrimci Marksizmle bir alakası yoktur.…
 12. Devletin emperyalist siyaseti, faşizm ve Kürt sorunu
  Krizin görüngülerinden biri ABD hegemonyas?n?n çökmekte olu?u. Büyük ihtimalle hegemonya krizi çoklu seçeneklerle uzun süre devam edecek. Bu seçenekler ?imdilik Çin, Rusya, Hindistan olarak görünüyor. Bölgesel hegemonya mücadelesi içinde olanlar…
 13. Dayanışma
  Dayanışma
  21 Mayıs 2020
  Sosyalist politika, geleceği bugüne izdüşüren bir yaklaşımla hareket eder. Bir başka deyişle onun temeli, alternatif bir toplumsal ilişki biçimini geliştirmektir. Bu ilişki biçimi, egemen ilişki tarzına karşıt alternatif nüve olarak…
 14. AKP-MHP’li vekiller deyyusların ‘siyasi’ temsilcileri mi?
  Bu iktidara kar?? direni? anayasal bir hakt?r ve me?rudur. Ait oldu?u yere, tarihin çöplü?üne gönderilmesi ya?amsal oldu?u kadar art?k ahlaki bir sorundur. Fezlekesini yazman?n zaman? çoktan geçti bile.. ?nfaz yasas? koronavirüse…
 15. Cumhuriyeti mi, tasfiyesini mi kutluyorsunuz!
  Zira Cumhuriyetin ilkeleri, başta laik sistem, onun birincil uygulama alanı eğitimin akla ve bilime dayalı temelleri yok edilmiş durumda. Devlet aygıtları islamileştirilmiş, cumhuriyet ordusu, Son Suriye harekatının da gösterdiği gibi,…
 16. Marksist Devrimci olarak Mihri Belli
  16 Ağustos 2011'de aramızdan ayrılan Mihri Belli'yi, devrimci eylemin önde gelen simalarından ve önderlerinden biri olarak anıyoruz.. Aşağıdaki yazı O'nun yoldaşlarından Mehmet Özgen'e ait. Özgen, bu yazıyı Mihri Belli'nin ardından 2012…
 17. Cumhur ittifakı değil Cürüm ittifakı
  Demokrasiye, özgürle?meye en çok ihtiyac? olanlar, elbetteki emekçi s?n?f ve katmanlard?r, kad?nlard?r.. Bu nedenle, Emek ve Kad?n Cephesi, anti-fa?ist mücadelenin, kürt halk?n?n da taleplerini kapsayan demokratik cumhuriyet mücadelesinin itici gücü olarak…
 18. İkili kriz: hem iktidar hem muhalefet
  Ortada giderek gerçekli?i su yüzüne ç?kmakta olan bir iktisadi kriz olmas?na, bunun da diktatörlü?ü beka endi?esine sürüklemesine ve toplumun her türlü hile ve bask?ya ra?men direncini sürdürüyor olmas?na kar??n, muhalefet…

ANALİZ

ANALİZFaşizm ve İç Savaş

Faşizm ve İç SavaşErdoğan- Bahçeli ikilisinin ya da Cumhur ittifakının ülkede iç savaşı da göze…