Ustalık Dönemi belgesi

12 Kasım 2011
Ustalık Dönemi belgesi

Ustaların ustalıklarını anlamak için ustalarına bakmak, referans için yeterlidir. Sayın Recep Abinin ustaları; rahmetli kadayıfçi Necmettin Erbakan ve Okyanuslar ötesinde oturup memleketini çok sevdiğini söyleyen Feytullah Gülen'dir.


**

Öncelikle büyük başarılar sonucu ustalık belgesini almaya hak kazanan Recep Abiyi bu başarısından dolayı kutlarım.

Ustaların ustalıklarını anlamak için ustalarına bakmak, referans için yeterlidir. Sayın Recep Abinin ustaları; rahmetli kadayıfçi Necmettin Erbakan ve Okyanuslar ötesinde oturup memleketini çok sevdiğini söyleyen Feytullah Gülen'dir.

Çıraklık Dönemi :

Hiçbir şeyleri yoktu. Yokluk ve yoksulluk içerisindeydiler. Namazında, niyazında ve hak yolundaydılar. Dünya mallarında gözleri yoktu.  Bu dünya için yapılan herşeyin boş olduğunu düşünerek, öbür dünyaya yatırım yaptılar. Zaten bu dünyaya yatırım yapmalarına gerek yoktu. Çünkü İslamiyete göre, müslümanların mali ortaktı. Zor bir çıraklık dönemi geçirdiler. Sosyal paylaşım, hak, hukuk gibi kavramları anlamakta bayağı zorlandılar.

Kalfalık Dönemi :

Biraz daha yetki sahibi oldular. Halka hizmet kisvesi altında, namaz ve niyaz saatlerini kaçırdılar. Kazaları kılmaya başladılar. Öbür dünyanın yanısıra, bu dünyanın da önemini anlamış gibi göründüler. İdealleri uğruna "katlı vaciptir" hutbelerini savunmaya başladılar. Kamu kurumlarına girmek için yoğun çaba harcadılar. Belli başlı kurumları kendilerine hedef seçtiler. Ekonomik güce sahip olmak için, İslami kuralları bile hiçe sayarak akla gelmedik yöntemlere başvurdular.

Bu kalfalık döneminde iyi bir çizgi yakalayıp, yalan dolanı becererek, hedefleri doğrultusunda göstermiş oldukları başarılarından dolayı ustalık belgesi aldılar. Kalfalık dönemlerinde, yanlarına birer çırak alıp yetiştirmeyi de ihmal etmediler.

Ustalık Dönemi:

Hepimizin bildiği gibi, ustalık dönemi en güzel dönemdir. Herşeyi biliyor havasındasın. Herşeyi biliyorsun diye herşeyi sana sorarlar. Ayrı bir gurur...

Ustalık döneminde elde etmek istediklernı başardılar. Yasaları istedikleri gibi değiştirdiler. Orduyu darmadağan ettiler. Bırak dış etkilere karşı koymayı, iç tehtidlere bile karşı koyamaz hale getirdiler. Yargıyı ele geçirdiler. İstedikleri davayı, istedikleri biçimde sonuçlandırdılar. At izi it izine karıştı. İnsanlar yarınlarından habersiz, sorgusuz sualsiz gözaltına alındı.Terörle mücadele eden emniyet müdürü ile, "terör örgütü üyesi" aynı davadan yargılandılar. Cumhuriyet gazetesi yazarı ile Cumhuriyet gazetesine bomba atan aynı davanın sanıkları sayıldılar.

Hakimler ve savcılar yüksek kurulu ( HSYK ) mahkemelerin yükü hafiflesin diye, tecavüze uğrayan bir kadının tecavüzcüsüyle evlenmesini önerdi. Utanmasalar "düğün masrafları bizden" diyeceklerdi.

Ustalık dönemi ya.. Herşeyi ustalıkla hallediyorlar.

Yine bu dönemde kadınlar hiç olmadık kadar şiddete maruz kaldılar. Her gün bir kadın sokak ortasında eski eşi tarafında öldürüldü. Parasız eğitim isteyen gençler yine ustalık döneminde 19 ay tutuklu kaldılar.

Çıraklık döneminde meteliğe kurşun atanlar, ustalık döneminde dünyanın en zengin 10 başbakanı arasında yerlerini aldılar.

Gündem Özel

13 Yasında bir kızımıza aralarında kamu çalışanlarının da bulunduğu 26 kişi tarafında tecavüz ediliyor. Yerel mahkeme başkanı Nadir Özsoy, "kendi rızasıyla beraber olmuş" diye tecavüzcüleri en alt sınırdan cezalandırıyor. Basının N.C davasına yoğunlaşmasından rahatsız olan Nadir Özsoy; " O, N. C. işe, bende N.O oldum." Aklıma hemen şu geldi: Acaba kendisi kendi rızasıyla birkaç erkeğin tecavüzüne mi uğramıştı? Utanmadan "Ortalığı velveleye vermeyin" diyebiliyor.

Yerel mahkeme tarafından verilen karar, düzeltilmesi gerekçesiyle Yargıtaya gidiyor. Ne gariptir ki verilen karar onanıyor. Davaya bakan 14.daire başkanı Fevzi Elmas, "Biz her karara vicdanımızın sesini dinleyerek imza atarız" diyor. Sayın Elmas tecavüze uğrayan sizin kızınız olsaydı, böyle bir karar verirken vicdanınız sızlamaz mıydı? Pardon sizin vicdanınızın olmadığını bir an unuttum.

Ustalık döneminde ileri demokrasi söylemleriyle halkı kandıranlar,TÜKÜREYİM SİZİN İLERİ DEMOKRASİNİZE! Demokrat, aydın görüşlü insan hakları savunucuları savcılar neredesiniz?

Ali Demir

www.avrupa-kocgirililer-birligi.com


 

ANALİZ

ANALİZFaşizm ve İç Savaş

Faşizm ve İç SavaşErdoğan- Bahçeli ikilisinin ya da Cumhur ittifakının ülkede iç savaşı da göze…