ABD: Batman Filminin Galasında katliam

21 Temmuz 2012
ABD: Batman Filminin Galasında katliam

ABD'nin Colarado eyaletinin başkenti Denver'da bir sinemada izleyicilerin üzerine ateş açıldı.

KUSA televizyonun haberine göre, "Batman-Kara Şövalyenin Yükselişi" adlı filmin gösterildiği sırada gaz maskeli bir adam izleyicilere ateş açtı. Saldırıda 12 kişi hayatını kaybetti. Saldırganın daha sonra bir duman bombası patlattığı belirtildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan Polis bir kişiyi göz altına aldı. Görgü tanıkların ifadesine göre film esnasında aniden içeri giren bir şahıs etrafına açması sonucu salonda bulunanlardan 50 kişiden fazlası yaralandı. Hastaneye kaldırılan iki yaralının durumunun ağır olduğu belirtildi.

Polis, saldırganın kimliği konusunda henüz bir açıklamada bulunmadı fakat olayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Polisin basına verdiği bilgilere göre12 kişinden 10'u olay yerinde 2'si ise hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

Ölenler arasında çocuklarında olabileceği belirtiliyor. Tedavi altındaki yaralılardan 3'ünün durumlarını kritik olduğu ifade ediliyor.


A person wearing a Batman t-shirt watches the premier of Amerika'da Gündeme Oturdu

Yerel saat ile 00:30 da başlayan Batman filminin ilk gösteriminde yaşanılan katliam Amerika'yı ayağa kaldırdı. Tüm televizyon kanallarında birinci haber olarak duyurulan olaydan sonra CNN, MSNBC, FOX News gibi tüm haber kanalları saatler boyunca yalnızca silahlı baskın haberini verdi. İlerleyen saatlerde Obama hükümetinden olayla ilgili olarak bir açıklama gelmesi bekleniyor.

Bazı gazetelerde yer alan saldırıyı yapan iki kişinin olduğuna dair bilgi henüz polis tarafından teyit edilmedi. Saldırıda göz yaşartıcı gaz da kullanıldığ
ı iddiası ise doğrulandı. Şüpheli şahsın tiyatro salonunun arkasındaki park alanında yakalandığı ve sorgusuna başlandığını bildirdi. CNN konuşan Aurora polis departmanından bir görevli şüphelinin 20-25 yaşlarında bir erkek olduğunu söyledi. Polis, olayın yaşandığı sinema salonu içinde 3 silah bulunduğunu duyurdu.(TNY)

 

ANALİZ

ANALİZFaşizm ve İç Savaş

Faşizm ve İç SavaşErdoğan- Bahçeli ikilisinin ya da Cumhur ittifakının ülkede iç savaşı da göze…