ABD özel kuvvetleri Lübnan'ın kuzeyinde!

26 Ocak 2013
ABD özel kuvvetleri Lübnan'ın kuzeyinde!

Lübnan'ın kuzeyine Amerikan özel kuvvetlerine mensup birliklerin konuşlandırıldığı bildirildi. Lübnan'da yayımlanan el-Ahbar gazetesi, Fransız Le-Figaro gazetesine dayandırdığı haberinde Lübnan'ın kuzeyindeki Harisa bölgesine Amerikan özel kuvvetlerinin konuşlandırıldığını bildirdi.

Haberde, İngiliz mühendisleriyle işadamlarının ve İngiliz özel kuvvetlerinde görev yapan bazı kişilerin petrol alanında faaliyet gösteren bazı Suriyeli iş adamıyla iyi ilişkiler kurduğu ve bu ilişkileri Beşşar Esed'in devrilmesi ihtimali çerçevesinde kullandığı belirtildi.

Amerikan özel kuvvetlerinin Suriye'deki olayları yakından izleyebilmek için Lübnan'ın Harisa bölgesinin ideal bir yer olduğu belirtilirken el-Ahbar gazetesine açıklamada bulunan Lübnanlı askeri kaynaklar haberin doğru olduğunu belirtmekle birlikte az sayıdaki Amerikan özel kuvvetlerine mensup bu birliğin Lübnan ordusuna eğitim vermek için yıllar önce geldiğini söyledi.

Lübnanlı askeri kaynaklar, Amerikan özel kuvvetlerinin nerede bulundukları konusunda bilgileri olmadığını belirtmekle birlikte Amerikalıların Harisa bölgesinde bulunmadığını vurguladı ve bu birliklerin Lübnan ordusunu eğitmekten başka bir görevle uğraşmadıklarını ifade etti. ydh

 

ANALİZ

ANALİZFaşizm ve İç Savaş

Faşizm ve İç SavaşErdoğan- Bahçeli ikilisinin ya da Cumhur ittifakının ülkede iç savaşı da göze…