Erdoğan'ın müttefiki Hüda-Par kanlı terör örgütü Hizbullah'ın uzantısı

13 Nisan 2023
Erdoğan'ın müttefiki Hüda-Par kanlı terör örgütü Hizbullah'ın uzantısı

AKP listelerinden seçime giren HÜDA PAR’lı isimlerin merkezi Diyarbakır’da bulunan, başkanlığını Hizbullah’ın İran sorumlusu ve eski Hizbullah sanığı Enver Kılıçarslan’ın yaptığı ve özellikle erkek ve kız ayrı olmak üzere “medrese eğitimi” faaliyetleri yürüten Alimler ve Medreseler Birliği (İttihad-ul Ulema) ile görüştükleri ortaya çıktı.

Böylece, muhalefete sık sık 'terörisit, teröristlerle işbirli yapan' iftirasını yineleyn Erdoğan ve Bahçeli, Cumhur itiifakı içine dahil ettikleri HüDA PAR'ın, Diyarbakır emniyet Müdürü Gaffr Okan'ı islamcı yazar Konca Kuriş'i, HEP (Halkın Emek Partisi) Milletvekili Mehmet Sincar'ı, gazeteci Halit Güngen'i katleden, bunların dışında 183 kişiyi, işkence edip öldüren kanlı terör örgütü Hİzbullah'ın legal kolu olduğuna dair bir kanıt daha ortaya çıktı.  

Cumhuriyet'teki haber göre, Birliğin kurucu başkanı Enver Kılıçarslan’ın ise 1988-89’da Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu’nun yönergesi üzerine eşiyle İran’ın Kum kentinde “Hizbullah’ın İran sorumlusu” olarak görev aldığı ortaya çıktı.

Öte yandan İttihad-ul Ulema Genel Başkan yardımcı Suat Yaşasın ile Yönetim Kurulu üyesi Abdulkuddus Yalçın’ın “Hizbullah’ın yayın organı” olarak bilinen İnzar dergisinde yazar oldukları da tespit edildi.

İttihad-ul Ulema, 2015’ten beri İslam ülkelerinden gelen birçok din adamıyla Diyarbakır’da gerçekleştirdiği “Alimler Buluşması” etkinlikleriyle dikkat çekiyor. HÜDA PAR Genel Başkanı ve AKP İstanbul 3. bölge 4. sıradan milletvekili adayı olan Zekeriya Yapıcıoğlu da 6. ve 7. Alimler Buluşması’na katıldı.

İşte Hizbullahçı Hüda Par’ın Sicili

Hizbullah'ın işkence edip öldürdüğü, kişilerin cesetleri örgüt evlerinin bahçelerinden çıkmıştı.

 

ANALİZ

ANALİZFaşizm ve İç Savaş

Faşizm ve İç SavaşErdoğan- Bahçeli ikilisinin ya da Cumhur ittifakının ülkede iç savaşı da göze…