Köşeye sıkışan Soylu'dan Gülen'li yanıt: Ya Kılıçdaroğlu'nun ses kaydı çıkarsa

1 Kasım 2022
Köşeye sıkışan Soylu'dan Gülen'li yanıt: Ya Kılıçdaroğlu'nun ses kaydı çıkarsa

Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'deki uyuşturucu trafiğinin arttığına yönelik sözlerine İçişleri Bakanı Soylu, CHP liderinin Fethullah Gülen'le görüştüğü iddialarını gündeme taşıyarak cevap verdi. Soylu, görüşmenin ses kayıtlarının çıkabileceği imasında bulundu.

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı Türkiye'nin uyuşturucu trafiğinin merkezinde yer aldığı iddialarına yönelik Süleyman Soylu'dan yeni açıklamalar geldi.

Kılıçdaroğlu'na karşı tazminat davası açılacağını yineleyen Soylu, CHP liderinin uyuşturucu ile ilgili iddiaların “istihbarat oyunu olduğunu” söyledi. CHP liderini bu 'oyuna' düşmekle suçlayan Soylu şöyle konuştu:

“Türkiye haritasıyla şırınganın yayınladığı dergiler bu dünyada yaşandı. Türkiye'de bundan nasibini almayan kimse kalmadı. Bu uluslararası istihbarat oyunudur. Ana muhalefet partisi başkanı bu oyuna düşmektedir"

GÜLEN İMASI: 'SES KAYDI ÇIKARSA'

Süleyman Soylu konuşmasında, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Fethullah Gülen ile görüştüğü iddialarını da yineledi buna dair ses kaydının olabileceği imasında bulundu. “FETÖ elebaşı ile görüşmedim dediği görüşmenin yapıp yapmadığını, bunun tanıkları var.” diye Soylu iddiaların şöyle sürdürdü:

“Bir diş muayenesinde sen kimle bir araya geldin? Burada o tarihte; ki 15 Temmuz girişimi olmadığı anda sen acaba 15 Temmuz girişiminin mottosu olan cümleyi kullandın mı kullanmadın mı? Büyükelçiler konusunda bir şey söyleyebilirler mi? Yarın öbür gün bunun ses kaydı çıkarsa, bir vatansever bunun ses kaydını mahkemeye gönderirse ne olur?”

Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu kullanımının yaygınlaştığı yönündeki sözlerinin “iftira olduğunu” yineleyen sözlerini “peşini bırakmayacağız” diyerek sonlandırdı. 

KILIÇDAROĞLU'NU HEDEF ALDI

Allah'tan, kuldan utanması yok anlıyoruz. Ama bunu böyle bırakamayız. Bu konuda hem suç duyurusunda buluştuk, hem tazminat davası açacağız. Bu kadar çok pespaye duruma sokağa düşmüşlük denir. Sokağa düşmüş, Allah kurtarsın.

Fethullah Gülen ile 'yapmadım' dediği görüşmesinin tanıkları var. İki, bir diş muayenehanesinde sen kimle bir araya geldin? Burada o tarihte 15 Temmuz'dan önce sen o darbenin cümlesini orada kullandın mı kullanmadın mı? Burada yeni yol haritası çizdin mi çizmedin mi?

Kemal Kılıçdaroğlu bir yalan ve suç makinesidir. Türkiye Cumhuriyeti devletine, devlet teşkilatına, emniyet ve jandarma teşkilatına attığı suç karşılıksız kalmayacaktır. Peşini bırakmayacağız, yakasını bırakmayacağız." 

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?

Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de bir metamfetamin salgını var. Sarayın düzeni bu salgını besliyor. Bakmayın ‘okul önünde uyuşturucu satanın bacaklarını kırarız’ palavrasına. Bugün size Sarayın kara para ile bu zehiri nasıl sokaklarımıza davet ettiğini anlatacağım. Kirli paranın sonucudur bu” notuyla paylaştığı videoda; uyuşturucu baronlarından, yoksul mahallelerde uyuşturucunun yaygınlığından bahsetmişti.

 

Kılıçdaroğlu, Soylu için de “‘Gelelim ‘Okul önünde yakaladığınız uyuşturucu satıcısının bacağını kırın’ diyen namı diğer Fotoroman Süleyman’a. O da Fotoromancı ya, Saray da çok iyi biliyor ki bu uyuşturucuları kendileri davet ettiler bu ülkeye. ‘Paralarınızı getirin, her şeye göz yumacağız’ dediler ve göz yumdular. Bunlar onunla bununla poz veren, gençlerin diliyle söyleyeyim ‘Breaking Bad Süleyman’ ülkenin çocuklarının zehirlenmesine göz yummuştur. Yazıklar olsun onlara. Belediye başkanlarımızla da konuştuk. Bu sokaklarda çocuklarımız için, gencecik evlatlarımız için mücadele vereceğiz. Bu çetelere, bu rezil adamlara ne ülkemizi ne de sokaklarımızı asla teslim etmeyeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU'NA SUÇ DUYURUSU

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun iktidara yüklenip İçişleri Bakanı Soylu'ya 'Breaking Bad Süleyman' dediği videoyla ilgili suç duyurusunda bulunulacağını duyurmuştu.

ANALİZ

ANALİZFaşizm ve İç Savaş

Faşizm ve İç SavaşErdoğan- Bahçeli ikilisinin ya da Cumhur ittifakının ülkede iç savaşı da göze…